Кореја

  во

  Северна Кореја предупреди дека би можела повторно да започне со програмата за нуклеарно вооружување доколку САД не ги укине економските санкции, соопшти ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Корејската амбасада во Бугарија, во соработка со Корејската фондација и Кинотеката на Македонија, ве покануваат на промоција на корејската култура преку ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Корејската амбасада во Бугарија, во соработка со Корејската фондација и Кинотеката на Македонија, ве покануваат на промоција на корејската култура преку ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Јужнокорејскиот фудбалски репрезентативец Јанг Хјун-соо доби доживотна забрана од Корејската фудбалска асоцијација (КФА) поради фалсификување документи од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Јасно е дека идниот Мундијал во 2022 ќе биде во Катар, а во 2026 ќе се одржува во три земји: Канада, САД и Мексико. За неколку години ќе се знае кој ќе биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Јужна и Северна Кореја ќе испратат заеднички тим на Олимписките игри во 2020 година кои ќе се одржат во Токио и ќе бидат домаќини на Летните олимписки игри во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јужнокорејското разузнавање презентираше апликација со која се следи здравјето на севернокорејскиот лидер Националната разузнавачка служба на Јужна Кореја пред ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Република Кореја и Северна Кореја се договорија да го информираат Меѓународниот олимписки комитет (МОК) за намерата заеднички да се кандидираат за домаќини на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Јужнокорејското разузнавање презентираше апликација со која се следи здравјето на севернокорејскиот лидер Националната разузнавачка служба на Јужна Кореја пред ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Националната разузнавачка служба на Јужна Кореја пред пратениците презентираше компјутерска програма која го анализира здравјето на севернокорејскиот лидер Ким ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп сака да постигне трговски договор со кинескиот колега Си Џинпинг во рамките на самитот на „Г-20“ во Аргентина подоцна во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Националната разузнавачка служба на Јужна Кореја пред пратениците презентираше компјутерска програма која го анализира здравјето на севернокорејскиот лидер Ким ...
  сите 54 | | | веќе видена