Кореја

  во

  Денеска конечно, во акција на спасувачки екипи од Унгарија и Јужна Кореја, извлечен е потнатиот туристички брод, а при акцијата најдени се мртвите тела на уште ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Спасувачки екипи од Унгарија и Јужна Кореја го извлекоа потонатиот јужнокорејски брод од Дунав во Будимпешта. Во извлекувањето учествуваат огромни кранови, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Спасувачки екипи од Унгарија и Јужна Кореја го извлекоа потонатиот јужнокорејски брод од Дунав во Будимпешта. Во извлекувањето учествуваат огромни кранови, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Спасувачки тимови од Унгарија и Јужна Кореја почнаа да го извлекуваат потонатиот брод во Дунав, кај Будимпешта. Според Ројтерс, околу мостот Мсаргит во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Ким Џонг Нам, убиениот полубрат на лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-Ун, бил информатор на Централната разузнавачка агенција ЦИА, објави „Волстрит џурнал” ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ким Џонг Нам, убиениот полубрат на лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-Ун, бил информатор на Централната разузнавачка агенција ЦИА, објави „Волстрит џурнал” ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Замислете, МВР и ОЈО најавуваат пријави и истраги за навивачите кои ги навредувале државните функционери со компромитирачки слогани за време на пречекот на ...
  | | веќе видена

  Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското ...
  сите 50 | | | веќе видена