Кореја

  во

  Не е новина ако се каже дека на Прилеп и на македонската културна сцена и на крајот од овој месец (читај од 30 август до 1 септември) ќе им се случи нивниот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Сон Хеунг Мин се наоѓа на само еден натпревар од избегнување служење воен рок. Законот во Јужна Кореја е јасен – сите мораат да служат воен рок, а единствен ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Неколку севернокорејски бродови-духови се насукаа на бреговите на Русија после голема бура која што го погоди регионот. Овој месец, најмалку шест ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Портпаролката на американскиот државен секретар, Мајк Помпео, Хедер Нојерт изјави дека САД се подготвени да преговараат со Северна Кореја кога ќе биде јасно ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Портпаролката на американскиот државен секретар, Мајк Помпео, Хедер Нојерт изјави дека САД се подготвени да преговараат со Северна Кореја кога ќе биде јасно ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Жените шурум светот се собрале во неколку земји на таканаречени топлес паради, барајќи право во јавност да се појавуваат без облека. Најмасовните собори биле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп побара од Помпео да ја одложи планираната посета на Пјонгјанг наведувајќи го како причина недоволниот напредок во однос ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Портпаролката на американскиот државен секретар, Мајк Помпео, Хедер Нојерт изјави дека САД се подготвени да преговараат со Северна Кореја кога ќе биде јасно ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Портпаролката на американскиот државен секретар, Мајк Помпео, Хедер Нојерт изјави дека САД се подготвени да преговараат со Северна Кореја кога ќе биде јасно ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Портпаролката на американскиот државен секретар, Мајк Помпео, Хедер Нојерт изјави дека САД се подготвени да преговараат со Северна Кореја кога ќе биде јасно ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Американскиот министер за одбрана Џим Матис го прогласи во вторникот крајот на запирањето на сојузничките воени вежби на Корејскиот полуостров што беше „знак ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Весникот „Вашингтон пост" вчера објави дека американскиот претседател Доналд Трамп ја откажал посетата на Помпео по добиеното писмо од висок севернокорејски ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Севернокорејски претставници испратија писмо со предупредување до САД дека преговорите за денуклеаризација „повторно се доведени во прашање и можат да доживеат ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Севернокорејски претставници испратија писмо со предупредување до САД дека преговорите за денуклеаризација „повторно се доведени во прашање и можат да доживеат ...
  сите 96 | | | веќе видена