Кореја

  во

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун побара од специјалниот делегат од Јужна Кореја Чон Ли-лонг, со кој се сретна во Пјонгјанг, да му предаде порака на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ќе се сретне со претседателот на Јужна Кореја Мун Џае-ин во Пјонгјанг од 18 до 20 септември. Двајцата лидери ќе разговараат ...
  сите 63 | | | веќе видена

  За Владимир Путин во емисијата зборуваат најблиските соработници, кои се обидувале да истакнат дека претседателот е многу харизматична личност, со одлична ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Јужнокорејска делегација денеска во Пјонгјанг се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и му врачи лично писмо од јужнокорејскиот претседател Мун Џе-ин. ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Јужнокорејска делегација составена од високи функционери предводена од специјален пратеник на претседателот Мун Џе-ин денеска пристигна во Северна Кореја каде ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Јужнокорејска делегација денеска во Пјонгјанг се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и му врачи лично писмо од јужнокорејскиот претседател Мун Џе-ин. ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Јужнокорејска делегација составена од високи функционери предводена од специјален пратеник на претседателот Мун Џе-ин денеска пристигна во Северна Кореја каде ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Јужнокорејска делегација составена од високи функционери предводена од специјален пратеник на претседателот Мун Џе-ин денеска пристигна во Северна Кореја каде ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Јужнокорејска делегација составена од високи функционери предводена од специјален пратеник на претседателот Мун Џе-ин денеска пристигна во Северна Кореја каде ...
  сите 54 | | | веќе видена

  1568.- Роден е Томазо Кампанела, италијански филозоф, доминиканец. Во делото “Сончева држава”, напишано по примерот на Платон и на Томас Мор го изложи своето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателите на Јужна Кореја и на САД, Мун Џае-ин и Доналд Трамп во денешниот телефонски разговор ја потврдија решеноста за воспоставување на мир и ...
  сите 55 | | | веќе видена