Кореја

  во

  Северна Кореја го претстави веројатно првиот официјален портрет на Ким Јонг-ун, означувајќи нова фаза во негувањето на култот на личноста на нејзиниот лидер, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Цените на нафтата паднаа во понеделникот на меѓународните пазари, иако стапија на сила американските санкции против Иран кој најави дека ќе ги крши и ќе ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Ноќта на 4-ти ноември беше историска за сите фанови на „е-спортот“ – за прв пат после 20 години во „Старкрафт“, Јужна Кореја не е доминатна сила. Оваа година ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека следната недела ќе се сретне со висок претставник на Северна Кореја. Помпео во интервју за „Фокс њуз“ ...
  сите 39 | | | веќе видена