Кореја

  во

  Барањата на неколку хуманитарни агенции на Обединети нации да се одобри испорака на помош за Северна Кореја веќе неколку месеци се неизвесни бидејќи САД ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Севернокорејските претставници го одложија состанокот со американскиот државен секретар Мајк Помпео бидејќи не се подготвени, изјави амбасадорката на САД во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Јужнокорејскиот министер за надворешни работи Канг Кјунг-ва денеска изјави дека американски функционери го информирале Сеул дека Северна Кореја ги откажала ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Јужнокорејскиот министер за надворешни работи Канг Кјунг-ва денеска изјави дека американски функционери го информирале Сеул дека Северна Кореја ги откажала ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември, во црквата „Света Софија“, со почеток во 19 часот ќе ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Русија побара од Советот за безбедност на Обединетите нации денеска на затворена седница да расправа за санкциите кон Северна Кореја, соопштија дипломатски ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември, во црквата „Света Софија“, со почеток во 19 часот ќе ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември во црквата „Света Софија“ со почеток во 19 часот ќе ...
  сите 13 | | | веќе видена