Кореја

  во

  Дури 90 отсто од солта што ја користиме за јадење содржи микропластика! Оваа фрапантна вест е од новата студија во која истражувачите ја испитувале морската, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дури 90 отсто од солта што ја користиме за јадење содржи микропластика! Оваа фрапантна вест е од новата студија во која истражувачите ја испитувале морската, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Врба“, шестиот долгометражен игран филм на најнаградуваниот македонски режисер Милчо Манчевски, почна да се снима денеска близу прилепското село Крушевица, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во интервјуто кое го даде за „Крити ТВ“, бившиот грчки министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, вели дека верува оти со стапување во сила на Преспанскиот ...
  сите 4 | | | веќе видена