Кореја

  во

  Што е името за толку непопустливо да се држиме до него, вака го започнува својот перформанс уметникот Јанез Јанша од Словенија кој е роден под името Емил ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во Јужна Кореја следната година ќе почне со работа нова кабелска телевизија, која ќе биде специјализирана за програми наменети за Северна Кореја. Како што јави ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин одржа говор во Пјонгјанг, со кој ги повика илјадниците Севернокорејци да се стави крај на 70-годишното непријателство и ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го поздрави „одличниот напредок“ во преговорите меѓу Северна и Јужна Кореја, откако Северна Кореја се согласи да ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го поздрави „одличниот напредок“ во преговорите меѓу Северна и Јужна Кореја, откако Северна Кореја се согласи да ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 година. Ова беше соопштено денеска по ...
  сите 130 | | | веќе видена