Кореја

  во

  Во лабораторијата во јужнокорејскиот Институт за истражување на нуклеарна енергија изби пожар, кој е локализиран.Од Институтот порачаа дека нема повредени, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Либија, Авганистан и Сомалија се најопасните места на Земјата според новата мапа на ризични држави за светските патници. На оваа листа скандинавските земји ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Медиумите во Јужна Кореја откриваат интересни детали околу плановите на „Самсунг“ за пуштањето во продажба на смартфонот со дисплеј на преклопување, којшто ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Северна Кореја го протера американскиот државјанин кој се обиде да влезе нелегално во државата, брзо решавајќи го случајот што претставува закана за односите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Холандија со 2-0 го совлада светскиот шампион Франција во Лига А, резултат кој значи дека Германија ќе се пресели во ранг подолу и ќе игра во Лига Б во ...
  сите 67 | | | веќе видена

  „Панцерите" имаат година за заборав, откако беа понижени на Светското првенство во Русија со рана елиминација, сега доживеаја нов срам и испаѓање од елитата во ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Според новата мапа направена за предупредување на патниците за ризикот кој ги чека во странство, како најопасни места на планетата се издвојуваат Либија, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Според новата мапа направена за предупредување на патниците за ризикот кој ги чека во странство, како најопасни места на планетата се издвојуваат Либија, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун го надгледувал тестирањето на новоразвиеното, високотехнолошко стратешко оружје, објавија севернокорејските медиуми, ...
  сите 11 | | | веќе видена