Кореја

  во

  Американскиот потпретседател Мајк Пенс пристигна во Токио.Пенс во Токио со неколку јапонски претставници ќе одржи средби и раговори, кои според тамошните ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џе-ин му подари 200 тони мандарини на својот севернокорејски колега Ким Џонг-ун, како благодарност за печурките кои овој ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џе-ин му подари 200 тони мандарини на својот севернокорејски колега Ким Џонг-ун, како благодарност за печурките кои овој ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џе-ин му подари 200 тони мандарини на својот севернокорејски колега Ким Џонг-ун, како благодарност за печурките кои овој ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Мексиканците се нација која работи подолго од било кој друг. Германците, од друга страна, имаат најмалку работни часови. Новите податоци од Организацијата за ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Поет, екстремен космополит, филолог и логофил, така себеси се опишува Зориа Петкоска Калајџиева, која во моментот живее и работи како новинар во Токио, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На јужнокорејската страна на границата е повлечена војската и оружјето од 11 контролни места , а истото го направила Северна Кореја. Освен една контролна точка ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Службеник на министерството за одбрана на Јужна Кореја изјавил дека воените сили на Северна и Јужна Кореја го завршиле повлекувањето на трупите и вооружувањето ...
  сите 37 | | | веќе видена