Кичево

  во

  Социјалдемократскиот сојуз денеска низ видео презентација објави пет факти со штетни последици поврзано со автопатот Кичево – Охрид, направени од страна на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  „Владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беше симбол за корупција, криминал и неспособност, а автопатот Кичево – Охрид е наследство од тоа криминалното ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Скопје, 9 ноември 2018 Владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беше симбол за корупција, криминал и неспособност, а автопатот Кичево – Охрид е наследство ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во две недели три фатални сообраќајни несреќи во кои животот го загубија три лица, а десетина се повредени. Ова е црниот биланс од билтенот на СВР Охрид, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Вчера околу 19.10 часот на магистралниот пат село Подмоље-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Вчера во 08.00 часот на патот Кичево–Македонски Брод, во близина на место викано „Бели Мостој“, З.А.(31) од село Зајас, управувајќи патничко возило „Пежо 206“ ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Во четвртата епизода од серијалот „Банки“ на „Макфакс“ ја објавуваме приказната на Мито Митановски од Кичево. Тој ја купил фирмата „Тане Целевски“, која била ...
  | | веќе видена

  Дваесет и едно годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 08.00 часот на патот Кичево–Македонски Брод, во близина на место ...
  сите 154 | | | веќе видена