Кичево

  во

  Електронското пријавување на приходите за персонален данок наместо олеснување стана товар и извор за нови трошоци за голем број граѓани, стари, болни, инвалиди ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Едно лице го загуби животот, а друго е полесно повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера на патот Прлеип-Кичево. Од полицијата информираат дека ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На конкурсот објавен по повод 50-та по ред јубилејна „Чивијада“ што ќе се одржи од 13 до 15 септември во Шабац-Србија за победник е прогласен афористичарот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 12.30 часот се случила на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Вчера во 12:30 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица „Рудничка“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно ...
  сите 119 | | | веќе видена