Кичево

  во

  Драмската претстава „Лимонада во друштво на директорот“, која на 9 мај премиерно беше изведена на матичната сцена од Центарот за култура во Кичево, влезе во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува силен раст на капиталните инвестиции во вториот и во третиот квартал годинава и уверува дека ќе имаме ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува силен раст на капиталните инвестиции во вториот и во третиот квартал годинава и уверува дека ќе имаме ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Четириесетидвегодишен жител на кичевското село Србица е тешко повреден, откако вчера на магистралниот пат Кичево-Гостивар, на влез на селото Бокојчани, изгубил ...
  сите 162 | | | веќе видена

  – Изградбата на капиталните проекти се приоритет број еден за Владата. Најавиве дека оваа ќе биде економска година и се држиме до таквите изјави. Само преку ЈП ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува силен раст на капиталните инвестиции во вториот и во третиот квартал годинава и уверува дека ќе имаме ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува силен раст на капиталните инвестиции во вториот и во третиот квартал годинава и уверува дека ќе имаме ...
  сите 42 | | | веќе видена

  * Менаџерски рокади во една од најбрзорастечките компании во земјава. Г-н Коста Митровски се повлекува од позицијата во Унибанка. Тој како што соопштија од ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува силен раст на капиталните инвестиции во вториот и во третиот квартал годинава и уверува дека ќе имаме ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува силен раст на капиталните инвестиции во вториот и во третиот квартал годинава и уверува дека ќе имаме ...
  сите 42 | | | веќе видена