Кичево

  во

  Снежните врнежи го блокираа сообраќајот на повеќе патишта во Македонија кон повисоките населени места, во сила се забрани за камиони преку повеќе планински ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Снежните врнежи го блокираа сообраќајот на повеќе патишта во Македонија кон повисоките населени места, во сила се забрани за камиони преку повеќе планински ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Снежните врнежи го блокираа сообраќајот на повеќе патишта во Македонија кон повисоките населени места, во сила се забрани за камиони преку повеќе планински ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Снежните врнежи го блокираа сообраќајот на повеќе патишта во Македонија кон повисоките населени места, во сила се забрани за камиони преку повеќе планински ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Охрид, 10. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Од 08:55 часот утрово се укинуваат забраните за сообраќај на тешки товарни возила на патните правци Охрид-Ресен преку ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Снежните врнежи го блокираа сообраќајот на повеќе патишта во Македонија кон повисоките населени места, во сила се забрани за камиони преку повеќе планински ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Охрид, 10. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Студениот бран со врнежи од снег што ја зафати Македонија го отежна одвивањето на сообраќајот, но засега без застои и посериозни проблеми. На Меѓународниот ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Снегот што врне два дена непрекинато во Кичево и Кичевско, веќе предизвикува големи тешкотии во одвивањето на собраќајот. Во градското подрачје снежната ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Снегот што врне два дена непрекинато во Кичево и Кичевско, веќе предизвикува големи тешкотии во одвивањето на собраќајот. Во градското подрачје снежната ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила преку на патните правци Охрид – Ресен преку планинскиот премин Буково и Ресен – Битола преку ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, во синоќешното телевизиско интервју го потврди очекувањето дека 2019 ќе биде економска година за Македонија. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Студениот бран со врнежи од снег што ја зафати Македонија го отежна одвивањето на сообраќајот, но засега без застои и посериозни проблеми. На Меѓународниот ...
  сите 277 | | | веќе видена

  Управата за хидрометеролошки работи (УХМР) објави дека врнежите од снег од попладне ќе засилуваат, особено во западните и северните делови на Македонија, каде ...
  сите 281 | | | веќе видена