Кичево

  во

  Автопатот Миладиновци – Штип денеска официјално беше пуштен во употреба со церемонија кај Свети Николе во присуство на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Започнавме со пошумување со 600.000 садници багрем и инвестирање во животната средина на овој автопат, порача денеска премиерот Зоран Заев на церемонијата по ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Заев: Долж автопатот Миладиновци-Штип ќе се засадат 600 илјади садници багрем Премиерот Зоран Заев пред министрите Оливер Спасовски, Горан Сугарески, Трајан ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Вчера попладне во Кичево, по шести пат, се одржа Отворениот ден на мултикултурализмот. Многубројните присутни можеа да проследат културно- уметничка програма ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кога наместо на работа, ќе се удри на трубачи и алкохол, како производ излегува соопштение како денешното од СДСМ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Што побргу се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Кога наместо на работа, ќе се удри на трубачи и алкохол, како производ излегува соопштение како денешното од СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението од СДСМ. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  За само 2 години, Владата предводена од СДСМ во инфраструктурата направи многу повеќе од цели 11 години за време на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти денеска владејачкиот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Кога наместо на работа, ќе се удри на трубачи и алкохол, како производ излегува соопштение како денешното од СДСМ.Што побргу се отрезнат, тоа подобро за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Што побргу се отрезнат, тоа подобро за државата. Две години освен крадење, Заев камен не фрли, ниту пајка закова, а го троши рекордно најголемиот буџет во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Кога наместо на работа, ќе се удри на трубачи и алкохол, како производ излегува соопштение како денешното од СДСМ, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Поради криминални интереси ВМРО-ДПМНЕ за време од 11 години направи едвај само 7 километри автопат а остави хаос, нерешени проблеми, бандери на сред пат, се ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поради криминални интереси ВМРО-ДПМНЕ за време од 11 години направи едвај само 7 километри автопат а остави хаос, нерешени проблеми, бандери на сред пат, се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Штип денеска официјално ќе биде пуштен во употреба со церемонија кај Свети Николе во присуство на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања Кочо ...
  сите 52 | | | веќе видена