Кичево

  во

  Поради огромното намалување на издашноста на изворот Студенчица со проблеми околу водоснабдувањето се соочуваат Кичево, М. Брод, Крушево, Прилеп и уште неколку ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонијапат. ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Снегот кој во Кичевскиот регион врнe непрекинато повеќе од 48 часа, создаде големи потешкотии во нормалното одвивање на секојдневието на населението и најмногу ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Снегот кој со променлив интензитет во Кичевско врне полни 48 часа и чија височина моментално изнесува од 40-50 сантиметри, предизвика проблеми во тековното ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во пресрет на Уставните измени во Собранието на Република Македонија денеска во Кичево осамна парола на која никој Македонец не остана рамнодушен. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража.Како што соопшти Авто-мото сојузот ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Снегот кој во Кичевскиот регион врнe непрекинато повеќе од 48 часа, создаде големи потешкотии во нормалното одвивање на секојдневието на населението и најмногу ...
  сите 21 | | | веќе видена