Кичево

  во

  Од 17.20ч. поради обилни врнежи од снег и засилен ветер се воведува забрана за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Поради обилни врнежи од снег и засилен ветар, АМСМ соопшти дека е воведена забрана на патниот правец Маврово – Дебар, и тоа во двете насоки. „Од 16:30 часот ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Македонското Собрание денеска го усвои Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за судовите, во прво читање, кој според министерката за правда ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Македонското Собрание денеска го усвои Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за судовите, во прво читање, кој според министерката за правда ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонското Собрание денеска го усвои Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за судовите, во прво читање, кој според министерката за правда ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Работниците од Кинеската компанија „Синохидро“- главен изведувач на работите на автопатот Кичево-Охрид, со традиционална свеченост ја пречекаа Новата 2019 ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија на денешната 118-та седница, ја разгледа и усвои Информацијата за поднесените иницијативи за предлог локации за изградба на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија на денешната 118-та седница, ja разгледа и усвои Информацијата за поднесените иницијативи за предлог локации за изградба на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Продолжи судењето за случајот на СЈО „Траекторија“. На денешното рочиште беа презентирани СМС-пораките на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле ...
  сите 90 | | | веќе видена