Кичево

  во

  „Сведоци сме на енормна миграција на младите лекари од Северна Македонија во последната декада, која добива размери на епидемија во едно општество која ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Општина Кичево објави повик за прибирање барања за користење средства од буџетот за 2019 година, наменети за поддршка на спортски здруженија и екипи. Поддршка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Триесет територијални единици во Македонија поседуваат 220 возила за противпожарни возила чија просечна возраст е 27 години, покажува анализата на Центарот за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Триесет територијални единици во Македонија поседуваат 220 возила за противпожарни возила чија просечна возраст е 27 години, покажува анализата на Центарот за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Џ.Х.(38) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Триесет територијални единици во Македонија поседуваат 220 возила за противпожарни возила чија просечна возраст е 27 години, покажува анализата на Центарот за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Охрид доби 3 мерни станици за следење на загадувањето на воздухот лоцирани на неколку локации низ градот. ВАМ уредите уште ги објавуваат информациите на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Триесет територијални единици во Македонија поседуваат 220 возила за противпожарни возила чија просечна возраст е 27 години, покажува анализата на Центарот за ...
  сите 14 | | | веќе видена