Кичево

  во

  Градоначалникот на општина Кичево, Фатмир Дехари го прифати барањето на жителите од селата Гарани – Стелци, Шутово, Премка и околните населени места, да не се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Членот на ЦО на СДСМ Горан Сугарески денеска од програмската трибина Агенда 20-24 посветена на темата инфраструктура говореше за гасификацијата за што кажа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министерството за култура вчера ја објави листата за поддршка на проекти од национален интерес за 2020 година. Како и минатата година и оваа не може да не ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Минатата година финансираа песни за УЧК, годинава финансираат книги во кои Македонија е наречена Источна Албанија. Министерството за култура вчера ја објави ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Минатата година финансираа песни за УЧК, годинава финансираат книги во кои Македонија е наречена Источна Албанија. Министерството за култура вчера ја објави ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Состојбата на подрачјето во надлежност на Секторот за внатрешни работи Охрид од аспект на безбедноста и на справување и откривање на разните видови ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Петровска беше информирана и за активностите што СВР Охрид ги презема во контекст на претстојниот избирачки процес, а во насока на обезбедување на мирни, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Советот на јавните обвинители најостро го осудува „Овој чин претставува акт на насилство и закана не само врз јавниот обвинител и членовите на нејзиното ...
  сите 44 | | | веќе видена