Кичево

  во

  ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
  сите 305 | | | веќе видена

  Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во: ...
  | | веќе видена | слични

  Денеска се регистрирани 165 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 6787 Оздравени се 128 пациенти – починати се 7 лица Министерството за ...
  сите 667 | | | веќе видена

  Седум лица починаа во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус, двајца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, еден пациент од Струга, еден од Кочани ...
  сите 667 | | | веќе видена

  Во: Скопје-71, Куманово-15, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-5, Тетово-20, Струга-3, Велес-1, Битола-3, Охрид-10, Гостивар-14, Пробиштип -4, Македонски Брод-1, ...
  сите 667 | | | веќе видена

  Три години не направија ништо за Охрид освен што го заборавија и запоставија. Три години не фрлија ниту една лопата на автопатот Охрид–Кичево. Во Охрид ...
  сите 147 | | | веќе видена

  ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Р.Ч.18 годишен жител на кичевското село Црвевци, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6787, бројката на оздравени пациенти е 2876, на починати е 328, ...
  сите 667 | | | веќе видена