Кичево

  во

  Во центарот на Кичево несекојдневна раздвиженост пред трибината „За европска Македонија“. Некои завршуваа лични обврски, други опуштени на кафе, трети чекаа да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сообраќајна несреќа се случила вечерва во 21 часот на патот Македонски Борд-Кичево. „На планинскиот превој „Барбарос“ поради случена сообраќајна незгода ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со учество на околу 150 извидници од десетина клуба од земјава, како и гости од странство, викендов се одржаа 45-те јубилејни „Септемвриски извиднички средби“ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Еден од најздравите плодови што виреат на поголема надморска височина на македонските планини е боровинката – плод што во овој период е добро созреан и токму ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Мојот живот е во Македонски Брод, вака започна успешната приказна на Кристи Рејчел Магно – Трајкоски од Филипини која го запозна својот сопруг работејки на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Демократската Унија за Интеграција во рамките на активностите на кампањата за референдумот одржа собир со граѓаните во Кичево, каде пред присутните Ахмети го ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Трибина со граѓаните на Кичево попладнево одржа лидерот на ДУИ Али Ахнети кој беше придружуван од преседателот на Собранието Талат Џафери, вицепремиерот Хазби ...
  сите 112 | | | веќе видена