Кичево

  во

  Народот јасно ѝ порачува на власта дека е против промена на името. Слаба поддршка од граѓаните за власта претходно имаше и во Делчево, Кочани, Охрид… Премиерот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во Кичево во петокот е пречекан со транспарент „Никогаш Северна, Секогаш Македонија“, заедно со чоколади со ознаката за едно евро, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Државната изборна комисија при организацијата на референдумот на 30 септември откри дека во 81 македонско село нема да се гласа затоа што истите се изумрени и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Предмет: Бачев од Кичево и Гостивар: На 30 септември да бојкотираме и да ја сочуваме македонска Македонија Караванот на Кризниот штаб против референдумот ...
  | | веќе видена | слични

  Од вечерва во центрите за култура во републиката почнува прикажувањето циклус домашни играни филмови. Деновите на македонскиот филм е во организација на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од вечерва во центрите за култура низ републиката почнува прикажување на циклус домашни играни филмови.Проектот „Денови на македонскиот филм“ го организира ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Од вечерва во центрите за култура низ републиката почнува прикажување на циклус домашни играни филмови. Проектот „Денови на македонскиот филм“ го организира ...
  сите 15 | | | веќе видена