Кичево

  во

  Врнежите од снег го отежнуваат сообраќајот на патиштата низ Македонија. Од 08:55ч. се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец ...
  сите 352 | | | веќе видена

  Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила, соопштија ...
  сите 344 | | | веќе видена

  Од 04:10 часот, забрана за сообраќај на камиони има и на патниот правец крак Маврово – Дебар. Сообраќајот на државните патишта изутринава се одвива по наместа ...
  сите 344 | | | веќе видена