Кавадарци

  во

  Кавадарчани трчаа хуманитарно, собраните пари од котизација за учество во мини полумаратонот и од случајни минувачи, се наменети за помош на социјално ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Маж се здобил со тешки телесни повреди откако доживеал сообраќајна несреќа во Неготино. Како што информира МВР, вчера во 18:30 часот на патот од село Пепелиште ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Н.С. (61) од село Криволак вчера добил тешки повреди откако со мотоцикл излетал од патот од село Пепелиште кон армискиот полигон „Криволак", во близина на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Српската пејачка Рада Манојловиќ изминатиот викенд настапуваше во еден ноќен клуб во Кавадарци, а утрото по настапот на Инсатграм објави фотографија за која ...
  сите 28 | | | веќе видена

  На 12.04.2019 година во 18,30 часот на патот од с.Пепелиште кон армискиот полигон „Криволак“, во близина на бензинска пумпа, Н.С(61) од с.Криволак, управувајќи ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Во организација на Коалицијата на младински организации СЕГА денеска во Скопје ќе се одржи конференција на тема „Македонски модел на Обединетите Нации ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фото: АрхиваДецата со аутизам и со попречености денеска во Кавадарци имаа заедничко дружење. Целта е интеграција на децата со аутистичен спектар и децата со ...
  | | веќе видена

  Започнува завршницата на 27. издание на некогаш најмасовното кошаркарско натпреварување кај нас, кошаркарскиот КУП на Македонија. Кошаркарскиот клуб Гостивар ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Седум жени пријавиле дека се жртви на семејно и родово базирано насилство во текот на месец март, 2019 година до Хелсиншкиот комитет за човекови права. Една ...
  сите 8 | | | веќе видена