Кавадарци

  во

  Триесет и едногодишен маж од Кавадарци вчера пирјваил дека во семејната куќа каде што живее со неговиот чичко избувнал пожар. МВР соопшти дека од страна на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Џоломарите се подготвени, на Василица ќе ги избркаат лошите духови од Тиквешијата. Станува збор за група мажи со кожувчиња и грпки, лица исцрнети со саѓи, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Џоломарите се подготвени, на Василица ќе ги избркаат лошите духови од Тиквешијата. Станува збор за група мажи со кожувчиња и грпки, лица исцрнети со саѓи, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Триесет и едногодишен маж од Кавадарци вчера пирјваил дека во семејната куќа каде што живее со неговиот чичко избувнал пожар. МВР соопшти дека од страна на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Триесет и едногодишен маж од Кавадарци вчера пирјваил дека во семејната куќа каде што живее со неговиот чичко избувнал пожар. МВР соопшти дека од страна на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Триесет и едногодишен маж од Кавадарци вчера пирјваил дека во семејната куќа каде што живее со неговиот чичко избувнал пожар.МВР соопшти дека од страна на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Полициската станица Кавадарци Т.П.(31) од Кавадарци пријавил дека истиот ден во времето од 01,30 до 01,45 часот во семејната куќа каде што живее со неговиот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Општина Кавадарци ќе помогне на семејството чиј дом утрово беше зафатен од пожар, велат за МИА од кабинетот на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев. Оттаму ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Оттаму појаснуваат дека по проценките на штетата, одлука за висината на помошта ќе донесе Советот на општината. Десет кавадаречки пожарникари во два тима го ...
  сите 36 | | | веќе видена