ХАОТИЧНО ВО ВОДОСТОПАНСТВО Вработените бараат плата, сметката е блокирана, а менаџерите не наплаќаат долг од општините од 3,9 милиони евра

Синдикалната организација на Водостопанство од Владата бара да им префрли пари за плати и трошоци за гориво, електрична енергија и резервни делови за да ги ...
| | веќе видена | слични

Дописот на СО на Министерството за култура при УПОЗ, каде г-дин Бранко Костовски ултимативно, со закана за тужба и дефиниран рок од 48 часа, бара јавно ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 3.000 вработени во културата од денеска ја примаат мартовската плата со зголемување од 12%, откако најавија протести за утре. Информацијата ја ...
| | веќе видена | слични

Некој бара неисплатена плата, некој бара повисока плата и сите обвинуваат дека државата е најлош работодавач во моментов. Неколку тековни штрајкови, најави за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вработените во култура ја добија мартовската плата покачена за 12 проценти. Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска изјави дека со тоа, таа го ...
| | веќе видена | слични

Вработени во водостопанската подружница „Брегалница“ од Кочани, кои се членови на синдикалната организација на АД „Водостопанство“, денеска излегоа на протест ...
| | веќе видена | слични

Со огромен транспарент на кој пишува „За функционерите злато, за културата блато“, Синдикатот на културата (СКРМ) заедно со културни работници од цела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
сите 272 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 243 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХАОТИЧНО ВО ВОДОСТОПАНСТВО Вработените бараат плата, сметката е блокирана, а менаџерите не наплаќаат долг од општините од 3,9 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: