Кавадарци

  во

  Пет смртни случаи од грип се пријавени во изминатата недела, а две лица имале претходна хронична болест. Смртните случаи се регистрирани во Скопје, Делчево, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Министерството за здравство реализира повеќе мерки за унапредување на здравствената заштита за сите граѓани во нашата држава и за унапредување на статусот на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче денеска оствари средба со раководството и персоналот на Општата болница со проширена дејност Кавадарци, каде ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, исплати 77 милиони денари на 2.048 лозари по основ на долгот што винарските визби го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Министерот за здравство, Венко Филипче денеска ги отфрли како што рече, шпекулациите за затворање на Општата болница во Кавадарци. Најави дека ќе се работи на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Христијан Мицкоски и директно ја демантира неговата кандидатка Гордана Силјановска, која лажно и неискрено се претатавува дека е натпартиски кандидат, велат од ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Во рамки на одбележувањето на Светскиот ден на здравјето, министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе ги посети општата болница Велес и општата болница со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Вистински циркус ни е кампањата за претседателските избори. Вака граѓаните ги коментираат првите неколку дена од стартот на промоцијата на претседателските ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во рамки на одбележувањето на Светскиот ден на здравјето, министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе ги посети општата болница Велес и општата болница со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Во рамки на одбележувањето на Светскиот ден на здравјето, министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе ги посети општата болница Велес и општата болница со ...
  сите 64 | | | веќе видена