Кавадарци

  во

  Она што актуелната власт им го вети на лозарите се’ уште не е исполнето, а безмилосниот заевизам се чувствува и во Кавадарци – ова меѓу другото во изјава за ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Времето оваа среда ќе биде сончево, со мала облачност и релативно слаб до умерен ветар кој ќе дува од променлив правец. Дневните температури ќе бидатво Скопје ...
  сите 172 | | | веќе видена

  На денешен ден - 13 март 13 март 2019 1325.- Основан бил градот Теночтитлан, престолнина на државата на Ацтеките. 1781.- Англискиот астроном од германско ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на Кавадарци. На средбата тој посочи дека заевизмот од ден во ден зема ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на Кавадарци. На средбата тој посочи дека заевизмот од ден во ден зема ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на Кавадарци. На средбата тој посочи дека заевизмот од ден во ден зема ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на Кавадарци. На средбата тој посочи дека заевизмот од ден во ден зема ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на Кавадарци. Како што информираат од партијата, на средбата Мицкоски посочил дека ...
  сите 139 | | | веќе видена

  На средбата во Кавадарци денеска лидерот на ВМРОДПМНЕ, Хран Мицкоски посочи дека заевизмот од ден во ден зема замав со сите негови негативни карактеристики, ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на Кавадарци. На средбата тој посочи дека заевизмот од ден во ден зема ...
  сите 139 | | | веќе видена