Кавадарци

  во

  Денеска времето во целата земја ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 16 Целзиусови ...
  сите 220 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор Џес Бејли денеска оствари средба со кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев. – Ова беше негова последна работна посета во неговиот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор Џес Бејли пред неговото отповикување, односно завршување на дипломатскиот мандат како амбасадор на САД во Македонија и, како што самиот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Јавните комунални претпријатија имаат проблеми, а АДКОМ како нивно здружение ги застапува интересите на своите членки пред централната власт, со цел ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Општина Кавадарци реализираше нов проект за подобрување на безбедноста во сообраќајот. На повеќе клучни сообраќајни точки се поставени десет предупредувачки ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Минатата недела во рамките на VI Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа Европа (РСП) „300 БЕСТ“, Друштвото за управување со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Недоволните менаџерски и технички компетенции, лошите финансиски резултати и комплексната институционална поставеност – ова се клучните предизвици со кои се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Минатата недела во рамките на VI Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа Европа (РСП) „300 БЕСТ“, Друштвото за управување со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Недостатокот на ресурси за секаде достапен и воедначен квалитет на водните услуги, недоволните менаџерски и технички компетенции, лошите финансиски резултати, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Газдите на приватните компании во Македонија постојано бараат работници, но тешко го одврзуваат ќесето за да ги платат. Прегледот на активните огласи за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По повод денешниот верски празник „Свети Трифун”, кој се смета за заштитник на лозарите, денеска во дворот на црквата „Свети Димитрија” во Кавадарци симболично ...
  сите 17 | | | веќе видена