Кавадарци

  во

  Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Љубљана, Словенија, редовно ги анализира настаните на Блискиот Исток и Балканот. ИФИМЕС ...
  сите 22 | | | веќе видена

  МИТКО ЈАНЧЕВ: ВМРО ДПМНЕ нема да спроведува бојкот на терен, тоа ќе биде погубно за партијата, јас сум должен да работам за добро на 40.000 граѓани на ...
  | | веќе видена | слични

  Ако се суди според информациите во повеќето дневни печатени медиуми, во најголемата опозициска партија се случува нешто. Во врска со претстојното референдумско ...
  сите 180 | | | веќе видена

  По официјалниот став на партијата декаапелираат до членството и граѓаните секој според своето лично убедување да се однесува на граѓанското изјаснување, повик ...
  сите 180 | | | веќе видена

  И во Кавадарци се фрла храна, се прават напори таа да се донира за социјално загрозени семејства. Претседателот на еколошкото друштво „Еко-живот”, Роберто ...
  | | веќе видена

  Денеска во просториите на ФФМ беше одржана ждрепката за осминафиналните дуели во Купот на Македонија, а дефинитивно најинтересната пресметка ќе се игра во ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Вчера околу 10.10 часот на магистралниот пат А-1, кај место викано „Св.Петка“ во правец кон Демир Капија, Ж.Ј.(55) од село Марена паднал од приколка на товарно ...
  сите 122 | | | веќе видена