Кавадарци

  во

  Социјалните случаи од Кавадарци, се ослободуваат од плаќање на сметки за комунални услуги, за период од една година, одлучи Советот на општината. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и трактор се случи попладнево на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот е во прекин, а повредените се префрлени во ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Сообраќајна несреќа се случи попладнево на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот е во прекин, а повредените се префрлени во кавадаречката болница. Тие се вон ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Сообраќајна несреќа се случи попладнево на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот е во прекин, а повредените се префрлени во кавадаречката болница. Тие се вон ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Караванот на Кризниот штаб против референдумот синоќа имаше средби со граѓаните во општина Кавадарци. Граѓаните на средбата масовно порачаа дека со бојкот ќе ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Караванот на „Кризниот штаб против референдумот“ синоќа имаше средби со граѓаните во општина Кавадарци. „На средбите граѓаните масовно порачаа дека со бојкот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера од Кавадарци порача дека Владата на Зоран Заев и СДСМ „ветуваа многу работи, не можеме да видиме ништо од тие ...
  сите 409 | | | веќе видена

  Ослободувањето се однесува на сметки за користење на вода за пиење, собирање и транспорт на смет и други комунални услуги. - Ослободувањето е за периодот од 1 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кон желбите за среќен и успешен почеток на учебната година, и оваа година се приклучува Бимилк, подарувајќи им на првачињата ширум Македонија мало внимание за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Советот на општина Кавадарци изгласал едногодишно ослободување од плаќање сметки за комунални услуги за социјалните случаи. Ослободувањето се однесува на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Социјалните случаи од Кавадарци, се ослободуваат од плаќање на сметки за комунални услуги, за период од една година, одлучи Советот на општината. ...
  сите 5 | | | веќе видена