Кавадарци

  во

  „Како Вардар“, „Љуби ме и главата горе“, „Од љубов не се бега“, познати ви се, нели, овие наслови, испеани шансони, евергрини. Тоа се само најпознатите, од кои ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Постои голем потенцијал на пазарот, но треба најбрзо што можеме да ги добиеме и пуштиме во употреба новите локомотиви, за да можеме да бидеме поконкурентни и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во рамките на манифестацијата „Кавадаречка културна есен“ синоќа во Домот на културата „Иван Мазов Климе“ се одржа средба со читателите на книгата „Маалски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Со првиот јавен повик имавме сериозен предизвик. Реакцијата на јавноста беше сосема оправдана во контекст на исклучителното ниско ниво на довербата, вели во ...
  сите 43 | | | веќе видена

  И овој октомвриски вторник во Македонија продолжува да владее во континуитет топло и сончево време. Денес ќе има и слаб ветер од североисточен правец. ...
  сите 223 | | | веќе видена