Кавадарци

  во

  Со поддршка од Министерството за труд и социјална политика, годинава ќе се градат 11 нови градинки во различни делови од Македонија, со што ќе се намали ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, во источните делови со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе бидат ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 83. седница по скратена постапка ги поддржа дополнувањата на Законот за земјоделство и рурален развој ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 83. седница по скратена постапка ги поддржа дополнувањата на Законот за земјоделство и рурален развој ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 83. седница по скратена постапка ги поддржа дополнувањата на Законот за земјоделство и рурален развој ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 83. седница по скратена постапка ги поддржа дополнувањата на Законот за земјоделство и рурален развој ...
  сите 36 | | | веќе видена

  – Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 83. седница по скратена постапка ги поддржа дополнувањата на Законот за земјоделство и рурален ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Вкупно 11 нови градинки ќе се градат годинава во различни делови од Македонија со поддршка од Министерството за труд и социјална политика. Министерката за труд ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Вкупно 11 нови градинки ќе се градат годинава во различни делови од Македонија со поддршка од Министерството за труд и социјална политика. Министерката за труд ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска ги потпиша договорте со градоначалниците на општините кои партнерски ќе учествуваат во ...
  сите 22 | | | веќе видена