Кавадарци

  во

  Продолжува петицијата против цинкара во Кавадарци, Советот на градот закажа вонредна седница за во вторник. – Ја покренавме оваа петиција против цинкара која ...
  сите 27 | | | веќе видена

  За енормната загаденост на воздухот повеќе од доволно е што урбаниот хаос кој „царува“ со години и го поремети струењето на ветровите во Скопје, зашто речиси ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Еколозите бараат од Градот Скопје и Министерството за животна средина и просторно планирање да почнат со итна примена на краткорочни и среднорочни мерки ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Додека ние во земјава се расправаме дали да има национално помирување или амнестија за напаѓачите во Собранието на 27 април лани, дишеме и најнечист воздух од ...
  сите 221 | | | веќе видена