Кавадарци

  во

  – Постигнавме договор со градоначалникот и совертниците во Кавадарци и железарата од 50 милиони евра со 300 нови вработувања ќе се гради но на нова локација ...
  | | веќе видена | слични

  Лозарите најавуваат штрајк ако не им се плати грозјето предадено во 2015 година. Во изјава за МИА, денеска тие нагласија дека ќе го бојкотираат дури и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ако не ги добијат парите за грозјето предадено во 2015 година во винарските визби „Стефанс вајнари“ и „Повардарие“ од Неготино лозарите ќе штрајкуваат. Од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Лозарите најавуваат штрајк ако не им се плати грозјето предадено во 2015 година. Во изјава за МИА, денеска тие нагласија дека ќе го бојкотираат дури и ...
  сите 22 | | | веќе видена

   Во изјава за МИА, денеска тие нагласија дека ќе го бојкотираат дури и празникот на лозаропроизводителите „Свети Трифун" кој се смета за нивни заштитник, ако ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Лозарите најавуваат штрајк ако не им се плати грозјето предадено во 2015 година. Во изјава за МИА, денеска тие нагласија дека ќе го бојкотираат дури и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против М.В.(33) од Кавадарци за сторено кривично дело “кражба” и против ...
  сите 17 | | | веќе видена