Кавадарци

  во

  Во моментов низ целата територија на Република Македонија се работи на реализација на проекти во висина од преку 800 милиони евра, што е историски највисока ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески при посетата и увидот на новиот мост на реката Луда Мара во Ваташа, информираше дека во моментов низ Република ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Во моментов низ целата територија на Република Македонија се работи на реализација на проекти во висина од преку 800 милиони евра, што е историски највисока ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ги посети општините Кавадарци и Неготино. Сугаревски ќе изврши увид во изградбата на мостот на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Во рамки на кампањата „Зачекори напред! Изборот е твој!“, излезе од печат второто издание на весникот „ЕУрека“, кој е бесплатен и ќе им биде достапен на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ги посети општините Кавадарци и Неготино. Сугаревски ќе изврши увид во изградбата на мостот на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ги посети општините Кавадарци и Неготино. Сугаревски ќе изврши увид во изградбата на мостот на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Во рамките од петтото коло од второлигашката конкуренција, викендов во Кавадарци гостува тимот на Брегалница, на дуел со Тиквеш во мечот кој реално го носи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претепано момче во скопски Аеродром, фатен крадец кој се обидел да убие трудница, пронајден пиштол во возило во подрумот на Сити Мол. Полицијата синоќа со ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
  сите 24 | | | веќе видена

  И.С., изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски, ги извршил сите овие дела во периодот  од мај до септември во повеќе градови од државата. - Вкупно 127 ...
  сите 24 | | | веќе видена