Израел

  во

  Младата репрезентација на Македонија одигра 1:1 против Израел на гостувањето како дел од квалификациите за Европското првенство во 2022 година. Израелците ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година вечерва го продолжи настапот во квалификациите за ЕП и постигна уште еден одличен резултат. Иако ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Младинската репрезентација на Македонија е шокирана на гостувањето кај Израел во Нетања, избраниците на селекторот Благоја Милевски примија гол уште по 16 ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Младинската фудбалска репрезентација на Македонија вечерва игра важен квалификациски натпревар на гостувањето кај Израел, но почетокот на средбата беше одложен ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Натпреварот на младата репрезентација на Македонија со Израел доцнеше 25 минути поради позитивен тест на главниот судија од Украина, Виктори Купиевски. ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Најмалку седум лица загинаа при пад на хеликоптер на меѓународните мировни сили на Синајскиот Полуостров во Египет, соопштија израелски и египетски ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Седум припадници на меѓународните сили на Синај, Египет, ги загубија своите животи при падот на нивниот хеликоптер во четвртокот, изјави израелски извор за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Коментарите на Помпео кои фрлаат сомнеж врз изборот на поранешниот потпретседател Џо Бајден за следен претседател на САД предизвикуваат загриженост и ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Младата репрезентација на Македонија носена од желбата со две победи да се завршат квалификациите за ЕП, денеска од 18:30 часот го очекува натпреварот на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  „И тело и душа“ е насловен вечерашниот концерт на Филхармонијата, на кој како солист ќе настапи пијанистот Дино Имери, а со оркестарот ќе диригира Јерухам ...
  сите 12 | | | веќе видена