Израел

  во

  Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив Скопје, 18 ноември 2019 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Македонија утревечер (20.45 ч.) на Арената „Тодор Проески“ против Израел го завршува настапот во квалификациите за пласман на ЕП 2020. „Рисовите“ од претходно ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Утре од 20.45 часот на „Тоше Проески“ стадионот во Скопје репрезентацијата на Македонија со дуел против Израел ќе затвори уште еден циклус на квалификациите. ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вели дека третото место во групата ќе биде успех за селекцијата, а за тоа да се случи потребна ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот фудбалски пријателски натпревар меѓу Аргентина и Уругвај, повеќе од 500 навивачи буквално го опколија хотелот во Тел Авив кој се ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Горан Пандев, капитенот на македонската фудбалска репрезентација, е подготвен да игра утре против Израел, во поселедниот квалификациски меч за нас, што е ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев ќе биде подготвен за настап за дуелот против Израел, откако го пропушти претходниот против ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија против Израел на домашен терен ќе ги заокружи настапите во квалификациите за Европското првенство 2020 година. Пред ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Пред утрешниот натпревар со Израел денес прес конференција за медиумите одржаа селекторот Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев. Селекторот Игор Ангеловски ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Денес репрезентацијата на Македонија го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар против Израел. Натпреварот против Израел е последен во овој ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Македонските репрезентативци во одлична атмосфера го одработија последниот тренинг пред утрешниот квалификациски натпревар со Израел за пласман на ЕП 2020. ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот фудбалски пријателски натпревар меѓу Аргентина и Уругвај, повеќе од 500 навивачи буквално го опколија хотелот во Тел Авив кој се ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот фудбалски пријателски натпревар меѓу Аргентина и Уругвај, повеќе од 500 навивачи буквално го опколија хотелот во Тел Авив кој се ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот фудбалски пријателски натпревар меѓу Аргентина и Уругвај, повеќе од 500 навивачи буквално го опколија хотелот во Тел Авив кој се ...
  сите 69 | | | веќе видена