Израел

  во

  Министрите за надворешни работи на Египет, Јордан, Германија и Франција на денешната средбата во Каиро разговараа за начините за продолжување на мировните ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Албанија денеска почна со имунизација против Ковид-19. Во Србија пристигна втората пратка од 18.000 вакцини од Фајзер а на 19 и 25 јануари чекаат и ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Египет, Јордан, Германија и Франција на денешната средбата во Каиро разговараа за начините за продолжување на мировните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  За свечено отворање на новата сезона концертот по кој симболично беше насловена целата годинешна програма „Звук на два метри“ на кој како диригент настапи ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Иран побара од Интерпол да издаде црвен налог за апсење на четири лица наводно вмешани во ноемвриското убиство на познатиот ирански нуклеарен научник Мохсен ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху планира хаос во Израел поопасен од она што се случи во Капитол Хил, јави новинската агенција „Шехаб“ цитирајќи го ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Иран побара од Интерпол да издаде црвен налог за апсење на четири лица наводно вмешани во ноемвриското убиство на познатиот ирански нуклеарен научник Мохсен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, истакна дека неговиот американски колега Доналд Трамп се обидел да ја уништи Венецуела и да го убие него за време ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху планира хаос во Израел поопасен од она што се случи во Капитол Хил, јави новинската агенција „Шехаб“ цитирајќи го ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Палестинската група Хамас во неделата ги осуди Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) за увоз на стоки од израелските населби на окупираниот Западен Брег, пренесува ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Наредниот концерт е на 28 јануари, со диригентот Борјан Цанев и со Ања Коловска на хармоника. На програмата се концертот за хармоника и оркестар „Аконкагва“ од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Палестинската група Хамас во неделата ги осуди Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) за увоз на стоки од израелските населби на окупираниот Западен Брег, пренесува ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, истакна дека неговиот американски колега Доналд Трамп се обидел да ја уништи Венецуела и да го убие него за време ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Палестинските власти денеска соопштија дека очекуваат првите дози од вакцината против Ковид-19 да ги добијат во март, во договор со производителот на лекови ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Северноатлантскиот сојуз сака да ја засили одбраната на земјите-членки против биолошките оружја. Последиците од пандемијата на коронавирусот го зголемија ...
  сите 6 | | | веќе видена