Израел

  во

  Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, ќе посети еврејска населба во Јудеја и Самарија (Западниот Брег) за време на својата посета на Израел следната недела, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, ќе посети еврејска населба во Јудеја и Самарија (Западниот Брег) за време на својата посета на Израел следната недела, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со пласманот на Европското првенство во фудбал, македонската репрезентација побегна од друштвото на селекции кои никогаш не биле учесници на ЕП. На неславната ...
  сите 391 | | | веќе видена

  Обнова: Детали од Обвинителство за Фактор Полициски инспектори од одделот за борба против организиран криминал и корупција на МВР претпладнево се во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, ќе посети еврејска населба во Јудеја и Самарија (Западниот Брег) за време на својата посета на Израел следната недела, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Густата магла над Скопје, не дозволи авионот со репрезентативците на Македонија да слета на скопскиот аеродром, па авионот беше пренасочен кон Приштина.Од таму ...
  сите 225 | | | веќе видена

  На 4 средби гостите однесоа 3 победи. Македонија со голот на капитенот Пандев донесе незапаметено славје во нашата земја и успех за кој допрва ќе се свестиме ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонската селекција до 21 година одигра 1:1 на гостувањето кај Израел и со тоа го сочува второто место на табелата во групата 6 во квалификациите за ЕП ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Резултатот од 1-1 со кој заврши дуелот на младинските селекции на Израел и Македонија, значеше дека и едните и другите ги губат шансите за пласман на ЕП 2022, ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Научниците сакаат да постават систем што ќе им овозможи да ја проценат стапката на движење на вирусот кај локалното население една недела однапред. Властите на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Младата фудбалска репрезентација до 21 година, одигра 1:1 на гостувањето кај Израел во квалификациите за ЕП. Резултатот од натпреварот кој се играше во Нетанја ...
  сите 76 | | | веќе видена