Израел

  во

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека Србија е прва во Европа според бројот на ревакцинирани граѓани и дека наскоро ќе биде и прва по бројот ...
  сите 452 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека Србија е прва во Европа според бројот на ревакцинирани граѓани и дека наскоро ќе биде и прва по бројот ...
  сите 453 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи од 21-22 февруари 2021 година ќе оствари официјална посета на Обединетите Арапски ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Главниот американски експерт за заразни болести, д-р Ентони Фаучи, за израелскиот весник „Тајмс од Израел“ ја опиша дистрибуцијата на вакцините во Израел како ...
  сите 602 | | | веќе видена

  Првата доза на вакцина “Фајзер” е веќе 85 проценти ефикасна против коронавирус и тоа помеѓу втората и четвртата недела од вакцинацијата, информираат израелски ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Уште првата доза од вакцината против Covid-19, која ја разви американско-германскиот тандем „Pfizer/BioNTech“ е ефикасна 85 отсто, меѓу втората и четвртата ...
  сите 221 | | | веќе видена

  Вакцината на „Фајзер“ штити од инфекција со коронавирус во 75 отсто од случаите, покажа новата студија објавена во списанието The Lancet. Студијата го испита ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Првата доза на вакцина “Фајзер” е веќе 85 проценти ефикасна против коронавирус и тоа помеѓу втората и четвртата недела од вакцинацијата, информираат израелски ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ОН, Антониот Гутереш со остра критика поради тоа што од почетокот на имунизацијата против Ковид-19, само 10 земји употребиле дури 75% ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рано изутринава соопшти дека е завршена размената на затвореници со Сирија, благодарејќи на посредувањето ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Само десет земји имаат администрирано 75% од сите достапни вакцини за Ковид-19 на светско ниво, додека повеќе од 130 земји не ги добиле ниту првите дози, ...
  сите 137 | | | веќе видена