Израел

  во

  Техеран го советуваше Израел да остане настрана од Персискиот Залив каде што САД се обидуваат да соберат антииранска армада, истакнувајќи дека секој брод што е ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Техеран го советуваше Израел да остане настрана од Персискиот Залив каде што САД се обидуваат да соберат антииранска армада, истакнувајќи дека секој брод што е ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Во еврејските населби на Западниот брег и во источен Ерусалим живеат над 600 илјади евреи и речиси три милиони Палестинци. Нетанјаху тежнее кон добивање на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Техеран го советуваше Израел да остане настрана од Персискиот Залив каде што САД се обидуваат да соберат антииранска армада, истакнувајќи дека секој брод што е ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Една четвртина од вкупното светско население, распределена во седумнаесет држави, се соочува со екстремен недостаток на вода. Загрижувачките податоци за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Победата од 64-53 над врсниците од Летонија, за македонската кошаркарска репрезентација за играчи до 16 години значеше освојување на третото место во групата и ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Загрижувачките податоци за недостаток на вода за  пиење на глобално ниво се прикажани во најновата листа на Светскиот институт за ресурси, со која се опфатени ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија успеа да ја забележи првата победа на Европското првенство во Италија, совладувајќи ја попладнево Летонија ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години ја забележа првата победа на Европското првенство, вечерва „црвено-жолтите" славеа со 64-53 над ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Изворедно драматичен меч одиграа македонските кошаркари на ЕП до 16 години што се игра во Италија. За жал трите продолженија на крајот им донесоа радост на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Македонските кошаркарски репрезентативци до 16 години имаа уште едно храбро издание на Европското првенство во Италија, но за жал, среќата уште еднаш им го ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Израел беше шансата да го оствариме првиот триумф на континенталниот собир, но на крајот среќата не беше на наша страна. После тесниот пораз од Шпанија , ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација до 16 години имаше совршена шанса да стигне до голема победа над Израел, но по драматични три продолженија во Удине, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација до 16 години имаше совршена шанса да стигне до голема победа над Израел, но по драматични три продолженија во Удине, ...
  сите 58 | | | веќе видена