Израел

  во

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху повторно се спротивстави на евентуалното формирање нова малцинска влада која би била поддржана од „Заедничката листа“. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ниту пушењето, ниту високиот крвен притисок не се фактори на ризик кои одземаат најмногу човечки животи. Најголемата причина за смрт во светот е лошата ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Уругвај и Аргентина ремизираа при конечни 2-2 во пријателската средба која се одигра во Тел Авив, Израел. Избраниците на Оскар Табарес до последните мигови ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски по денешниот последен тренинг веќе го скрои стартниот состав за утрешниот натпревар со Израел на ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Во пресрет на утрешниот меч во Скопје против нашата фудбалска репрезентација на затворање на квалифинацискиот циклус за ЕП 2020, вечерва прес-конференција ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Репрезентативците на Израел по денешното пристигнување во Скопје го одработија и официјалниот тренинг на националната арена „Тодор Проески“ пред утрешниот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Отворен натпревар, агресивна Македонија, но и повеќе простор за Израел. Таков дуел очекува утревечер на арената „Тодор Проески“, израелскиот репрезентативец ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху повторно се спротивстави на евентуалното формирање нова малцинска влада која би била поддржана од „Заедничката листа“. ...
  сите 28 | | | веќе видена