Израел

  во

  Руското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека одлуката со која САД го поддржуваат правото на Израел да гради еврејски населби на окупираниот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Селекторот Благоја Милевски на вчерашниот прес изјави дека неговите фудбалери не можеле нормално да го одработат тренингот поради замрзнатиот терен на Фарски ...
  сите 327 | | | веќе видена

  Селекторот Благоја Милевски на вчерашниот прес изјави дека неговите фудбалери не можеле нормално да го одработат тренингот поради замрзнатиот терен на Фарски ...
  сите 327 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ ја очекува последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Младата репрезентација на Македонија денеска нема да ги одмери силите со Фарски Острови, мечот во Торшавн е одложен поради замрзнатиот терен и одреден е нов ...
  сите 327 | | | веќе видена

  Македонија попладнево нема да ги одмери силите со Фарски Острови, УЕФА не даде зелено светло поради замрзнатиот терен во Торшавн и го одложи мечот за јуни ...
  сите 327 | | | веќе видена

  Квалификацискиот меч меѓу младите репрезентации на Фарските Острови и Македонија, кој попладнево требаше да се одигра во Торшавн и официјално е одложен. Дуелот ...
  сите 327 | | | веќе видена

  Квалификацискиот натпревар помеѓу Фарските Острови и Македонија дефинитивно нема да се одигра денеска откако поради замрзнатиот терен УЕФА донесе одлука да го ...
  сите 327 | | | веќе видена

  Македонија и Израел вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ги очекува седмата меѓусебна пресметка во историјата. Пет официјални ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. македонската репрезентација го игра вечерва од 20:45 часот на Националната арена. Во Скопје гостува ...
  сите 349 | | | веќе видена