Израел

  во

  Македонија со победа над Израел од 1-0 ги затвори квалификациите за Европското првенство и тоа со пласман на третото место во групата Г што е наш најдобар ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија вечерва триумфираше над Израел со минимален резултат 1-0, со што заврши на третото место во квалификацискиот циклус за ЕП 2020 ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев анализирајќи го завршениот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2020, по триумфот над Израел од 1-0 го ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Бобан Николов кој беше стрелец на единствениот гол во победата над Израел, истакна дека живее за натпреварите во март кога преку Лигата на нации, македонската ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Најдобрата македонска фудбалска репрезентација триумфираше вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје против Израел (1:0) во последниот натпревар ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен од победата над Израел и освоеното трето место иако жали за загубените бодови на некои претходни дуели. ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската репрезентација смета дека загубените бодови на гости кај Израел и Словенија се клучни за неуспехот фудбалската репрезентација да се ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонскиот селектор Игор Ангеловски не го криеше задоволството од триумфот против Израел во последниот квалификациски натпревар и освоеното трето место во ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Македонија и го донесе најдоброто трето место во едни квалификации. ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Бобан Николов со голот во втората минута од судиското надополнување на времето од првото полувреме ѝ донесе на фудбалската репрезентација на Македонија победа ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го запиша најдобриот пласман низ еден квалификациски циклус во историјата, завршувајќи на третото место во групата на ...
  сите 349 | | | веќе видена