Израел

  во

  Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рано изутринава соопшти дека е завршена размената на затвореници со Сирија, благодарејќи на посредувањето ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Министерот за здравство на Израел, Јули Еделштајн, потврди дека земјата планира да им забрани на оние што не примиле вакцина против корона вирусот да работат ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Патувањето за време на пандемија е прилично незгодно, но тоа не значи дека не треба да се потсетиме на времињата кога луѓето можеа да патуваат, пред сите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Израелскиот министер за здравство Јули Еделштајн потврди дека земјата планира да им забрани на оние кои не примиле вакцина против коронавирус да работат на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Израел денеска соопшти дека, во соработка со САД, го развива новиот ракетен штит „Ароу-4“. Израелските пресретнувачи „Ароу-2„ и „Ароу-3“ веќе се оперативни во ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Израел денеска соопшти дека, во соработка со САД, го развива новиот ракетен штит „Ароу-4″. Израелските пресретнувачи „Ароу-2„ и „Ароу-3″ веќе се оперативни во ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Израелските власти подготвуваат закон со кој се забранува каква било соработка со Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг и се предлага затворска казна од пет ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германските медиуми ги повикуваат политичарите да се вакцинираат против коронавирусот, и со тоа да ги поттикнат граѓаните на вакцинација, бидејќи е видлива ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Германските медиуми ги повикуваат политичарите да се вакцинираат против коронавирусот, бидејќи воздржаноста е видлива кај Германците. Така, дневниот весник ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Џо Бајден му порача на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека има намера да ја зајакне соработката во одбраната со Израел. Во ...
  сите 93 | | | веќе видена