Израел

  во

  Македонија го игра последниот меч од квалификацискиот циклус за Европското првенство, противник е Израел, а трибините на националната арена се полупразни. Се ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Полскиот весник "Мисл Полска" опишал две сценарија на можен вооружен судир меѓу САД и Русија. Првото подразбира дека американската војска ќе изведе силен напад ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вечерва нашата најдобра фудбалска репрезентација, ќе ги одигра својот 233-ти натпревар во својата фудбалска историја. Тука ги сметаме и официјалните, но и ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Илија Несторовски има право да игра, откако ја одлежа суспензијата со жолти картони, но ќе биде на клупата за резерви, а за првпат од почеток на меч за ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија вечерва го игра натпреварот против Израел во рамките од последното коло во квалфикациите за ЕП 2020. За вечерашниот натпревар ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Македонија вечерва го затвара квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство и тоа со средбата против Израел на националната арена „Тодор Проески“. ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Промената на ставот на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп по четири децении дека израелските населби не претставуваат кршење на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Промената на ставот на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп по четири децении дека израелските населби не претставуваат кршење на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Влатко Стојановски имаше одлично деби во националниот дрес и во дебитантскиот настап против Австрија, го даде и првиот гол. Стојановски на дуелот во Виена ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Аргентина и Уругвај синоќа одиграа 2:2 во пријателски меч одигран во Израел. Уругвај два пати беше во водство, а Гаучосите израмнуваа. Погодокот за конечно ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Македонија ги завршува квалификациите за пласман на Европското Првенство на домашен терен против Израел. Со победа можеме да бидеме трети, а тоа ќе биде ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Промената на ставот на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп по четири децении дека израелските населби не претставуваат кршење на ...
  сите 36 | | | веќе видена