Израел

  во

  Израелците веќе не мора да носат заштитни маски на отворено, што е уште еден знак дека мина врвот на епидемијата, по интензивната кампања за вакцинација во ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Израел и Грција го потпишаа досега најголемиот договор во одбранбениот сектор, за кој Израел најави дека ќе ги зајакне политичките и економските врски меѓу ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Иран започна процес на збогатување на ураниум до 60 отсто чистота во надземната нуклеарна централа во Натанц, соопшти во саботата Агенцијата за атомска ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Саботажата во нуклеарната постројка Натанц е резилатат на детонирање на експлозивна направа внесена во објектот за што е осомничен еден маж, објави во саботата ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Џо Бајден синоќа оцени дека иранското зголемување на прочистување ураниум на ниво од 60 проценти не помага да се реши проблемот, но ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Џо Бајден синоќа оцени дека иранското зголемување на прочистување ураниум на ниво од 60 проценти не помага да се реши проблемот, но ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Грција во петокот рече дека сака „позитивна агенда“ со Турција и покрај разликите, еден ден откако министрите за надворешни работи на двете земји се судрија на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Ангела Меркел изјави дека е среќна што ја прими првата доза од вакцината против ковид-19 и ги охрабри и другите да го следат нејзиниот пример. Шеесет и ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Во иднина, вработувањата најмногу ќе се темелат на вредностите на човекот, на неговите вештини, карактер и личност, наместо на параметрите кои ги наведувам во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ова, ќе придонесе и во поглед на инклузијата, односно ќе го унапреди регрутирањето на ранливите лица на пазарот на трудот. Ова е еден од заклучоците донесени ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Претседателот на иранскиот Парламент изјави дека иранските научници збогатиле ураниум со концентрација од 60 отсто – највисоко ниво достигнато во нуклеарната ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Во иднина, вработувањата најмногу ќе се темелат на вредностите на човекот, на неговите вештини, карактер и личност, наместо на параметрите кои ги наведувам во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  ФУДБАЛ Гвардиола како Мурињо Пеп Гвардиола му се придружи на стариот ривал, Жозе Мурињо, како тренер со најмногу настапи во полуфиналето на фудбалската Лига на ...
  сите 77 | | | веќе видена