Израел

  во

  Откако деновиве израелското воено воздухопловство потврди дека во воздушен напад е ликвидиран лидерот на палестинската терористичка организација Исламски ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Тројца Палестинци се убиени во продолжението на израелските воздушни напади врз позициите на Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти Министерството за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Студент по градежништво од Мексико создал нов вид гума што сама се регенерира, направена од рециклирани гуми кои можат да ги поправаат оштетените патишта кога ...
  | | веќе видена

  Тел Авив не беше мета на нападот, но ова е еден од поголемите напади врз израелските цели, поради што натпреварот најверојатно ќе биде одложен или преместен на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Репрезентациите на Аргентина и Уругвај имаат закажано пријателски меч за 18 ноември во Тел Авив, но средбата може да биде одложена, поради најновите настани во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во последно време ВАР системот добива критики, а додека едни зборуваат за грешките не технологијата, а други за нејзните предности од Израел ни стигнува една ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Светските лидери, меѓу кои и францускиот претседател Емануел Макрон денеска од Париз повикаа на поголема меѓународна соработка заради намалување на тензиите во ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Сезонава Шкендија има сериозни проблеми и воопшто не наликува на себе, па јасно дека во јануарскиот преоден рок ќе и бидат потребни промени доколку сака да ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Десетици ракети се испукани кон Израел, а една од нив експлодира на автопат, што беше снимено од надзорните камери. Израелските власти велат дека повторно ќе ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Англиската и италијанската јавност во последните неколку недели има навистина жестоки и лоши коментари за употребата на ВАР системот во Премиер лигата и Серија ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Избраниците на Игор Ангеловски влегуваат во самата завршница од квалификациите за Европското првенство 2020. година, денеска националниот тим се комплетираше ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија денеска се комплетира и во полн состав ги продолжува подготовките за последните два квалификациски натпревари од ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација во комплетен состав го одржа вториот тренинг пред квалификациските мечеви со Австрија и Израел. Капитенот Горан Пандев, ...
  сите 140 | | | веќе видена