Израел

  во

  Во септември Египет ги повика арапските држави да создадат заедничка политика против Турција, а набрзо потоа Саудиска Арабија, Обединетите Арапски Емирати и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Израелските медиуми јавуваат дека премиерот на земјата, Бенјамин Нетанјаху, синоќа тајно ја посетил Саудиска Арабија и се состанал со нејзиниот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во најголема тајност во неделата ја посетил Саудиска Арабија каде што се сретнал со саудискиот претстолонаследник Моамед ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Израелското јавно радио „Кан“ и „Армиското радио“ објавија дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху тајно ја посетил Саудиска Арабија, каде што се сретнал ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Спортската правда е задоволена. Рекордерот по број на настапи и голови за Македонија и донесе славје на оваа репрезентација, која заедно со Хрватска ќе го ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Израелското јавно радио „Кан“ и „Армиското радио“ објавија дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху тајно ја посетил Саудиска Арабија, каде што се сретнал ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера во тајност ја посетил Саудиска Арабија и се сретнал со саудискиот престолонаследник Мохамед Бин Салман и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Најавував дека не смееме да се задоволуваме само со играње во квалификации. Сега треба да гледаме напред, да одиграме најдобро што можеме и да се претставиме ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Еволуцијата на јазикот е како еволуцијата на биологијата – се случува постепено, генерација по генерација, па затоа и не постои точка на „кршење“ помеѓу еден ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Еволуцијата на јазикот е како еволуцијата на биологијата – се случува постепено, генерација по генерација, па затоа и не постои точка на „кршење“ помеѓу еден ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Еволуцијата на јазикот е како еволуцијата на биологијата – се случува постепено, генерација по генерација, па затоа и не постои точка на „кршење“ помеѓу еден ...
  сите 15 | | | веќе видена