Израел

  во

  Македонија го победи Израел со 1:0 и со 14 бодови заврши како третопласирана во квалификациите за пласман на ЕП 2020. Иако оваа позиција не носи пласман на ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Македонската сениорска репрезентација со победа над Израел од 1-0 го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2020 година. ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Излегоа официјалните состави за вечерашниот дуел меѓу Македонија и Израел. Македонската селекција стартува со оние 11 кои „Спортмедиа“ ги најави уште пред ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го победи Израел со 1-0 и го освои третото место благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија го совлада израел со 1-0 ои го заокружи циклусот со пласман на третата позиција во групата, што е најдобар пласман во ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020 македонската фудбалска репрезентација вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје триумфираше ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Бобан Николов погоди во вистински момент во финишот на првото полувреме , а Македонија со одлична игра го победи Израел со 1:0 и го освои третото место во Г ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија вечерва го одигра последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. На арената „Тодор Проески“ ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Велс ја победи Унгарија со 2:0 и тоа беше доволно за големо славје на домашните фудбалери и навивачи. Со овој триумф, Велс е последната селекција која си ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Бернард Чаландес, селекторот на Косово е на трибините на националната арена „Тодор Проески“ и го следи натпреварот меѓу Македонија и Израел, а посетата е ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Пред почетокот на натпреварот меѓу Северна Македонија и Израел, палестинското знаме беше подигнато на дел од стадионот Тодор Проески за време на изведување на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација одигра одлично прво полувреме во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020, против Израел, во кое по шест извонредни ...
  сите 349 | | | веќе видена