Израел

  во

  Шефот на европскиот огранок на Светската здравствена организација (СЗО), Ханс Клуге, изјави во Копенхаген дека 95 проценти од вакцините против Ковид-19, кои се ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Шефот на европскиот огранок на Светската здравствена организација (СЗО), Ханс Клуге, изјави во Копенхаген дека 95 проценти од вакцините против Ковид-19, кои се ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Владата на Унгарија соопшти дека вчера постигнала договор со кинеската компанија Синофарм за купување на вакцини против Ковид-19. Унгарија е прва земја-членка ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Израел важи за земја која најбрзо ја вакцинира својата популација против коронавирусот, а неодамна Министерството за здравство го претстави и имунолошкиот ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Израел се смета за земја која е најбрза да ја вакцинира својата популација против коронавирус, а неодамна Министерството за здравство претстави имунолошки ...
  сите 607 | | | веќе видена

  Владата на Унгарија соопшти дека вчера постигнала договор со кинеската компанија Синофарм за купување на вакцини против Ковид-19. Унгарија е прва земја-членка ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Владата на Унгарија соопшти дека вчера постигнала договор со кинеската компанија Синофарм за купување на вакцини против Ковид-19. Унгарија е прва земја-членка ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Владата на Унгарија соопшти дека вчера постигнала договор со кинеската компанија Синофарм за купување на вакцини против Ковид-19.Унгарија е прва земја-членка ...
  сите 281 | | | веќе видена

  Јорданскиот крал Абдула Втори ја прими вакцината против Ковид 19, ден по почетокот на кампањата за вакцинација во таа земја. Монархот беше вакциниран заедно со ...
  сите 573 | | | веќе видена

  Како што информираат од УЕФА, нашата млада репрезентација до 21.година, на 28 овој месец ќе ги дознае своите ривали во квалификаците за пласман на ЕВРО 2023. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вработен во израелска здравствена установа е осомничен дека ја испратил својата поранешна сопруга во карантин четири пати поради вирусот ковид-19. Полицијата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Унгарската влада објави дека постигнала договор со кинескиот Синофарм за набавка на нивната вакцина против коронавирус. Земајќи предвид дека ЕУ ги предупреди ...
  сите 524 | | | веќе видена

  Светот е вклучен во најголемата кампања за вакцинација во историјата на човештвото како резултат на пандемијата Ковид-19. Досега 30,5 милиони дози на вакцини ...
  сите 176 | | | веќе видена