Израел

  во

  Европската Унија верува дека израелското населување на окупираната палестинска територија е нелегално според меѓународното право и претставува закана на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Третото место во групата секако е императив, а воедно и испишување на нешто ново во историјата на најдобрата македонска фудбалска репрезентација, вечерва се ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Европската Унија верува дека израелското населување на окупираната палестинска територија е нелегално според меѓународното право и претставува закана на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  „Адимистрацијата на Трамп го менува пристапот на администрацијата на Обама спрема израелските населби“, рече американскиот државен секретар Мајк Помпео во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација денеска од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје го очекува последниот натпревар од квалификациите за ЕП ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Европската унија се уште смета дека израелското населување на окупираната палестинска територија е нелегално според меѓународното право и дека е закана на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија денес во 20:45 го игра последниот натпревар во квалификациите за ЕП 2020. На нашата арена гостува Израел. И ние и Израелците ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација вечерва против Израел го игра својот последен меч од квалификациите за Европското првенство кое е закажано за следната ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Портпаролот на палестинскиот претседател Махмуд Абас, Набил Абу Рдене синоќа ја осуди изјавата на американскиот државен секретар Мајк Помпео дека САД го ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Европската унија се уште смета дека израелското населување на окупираната палестинска територија е нелегално според меѓународното право и дека е закана на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
  сите 27 | | | веќе видена