Израел

  во

  Двонеделна обука за пре-асцелераторската програма на PrimePoint Partners за напредни и применети технологии, во која беа презентирани најдобрите израелски ...
  сите 73 | | | веќе видена

  На 7-ми декември во Цирих, Швајцарија ќе бидат извлечени групите за квалификациите за пласман на СП. ФИФА ги потврди шеширите, а Македонија жрепката ќе ја чека ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Светската фудбалска федерација (ФИФА) ги одреди шеширите за ждрепката за групите од квалификациите за Светското првенство во фудбал што во 2022 година ќе се ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Двонеделна обука за пре-асцелераторската програма на PrimePoint Partners за напредни и применети технологии, во која беа презентирани најдобрите израелски ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Светската фудбалска федерација (ФИФА) го објави распоредот на „шеширите“ за ждрепката, која ќе ги одреди квалификациските групи за пласман на Светското ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Во случајот на Македонија охрабрува ставот на Стејт департментот дека билатералните спорови меѓу земјите треба да се решаваат надвор од процесот на интегрирање ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Израелската блокада на Појасот Газа, што е предводен од Хамас, досега предизвика економска штета од 16,7 милијарди американски долари, ја продлабочи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Најмалку 19 проирански војници се убиени при израелски воздушни напади во источна Сирија, објави Сириската опсерваторија за човекови права. Нападите се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Споменот на нивните животи денес се отфрла како неважен статистички податок, во обид да се - што ? Нејасно е. Јасно е само дека од неукост, неинформираност, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонија ќе биде во четвртиот шешир за ждрепката за квалификациските групи за Мундијалот во Катар што ќе се одржи на 7 декември во Цирих, Швајцарија, од 18 ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Израелската блокада на Појасот Газа, што е предводен од Хамас, досега предизвика економска штета од 16,7 милијарди американски долари, ја продлабочи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Израелската блокада на Појасот Газа, што е предводен од Хамас, досега предизвика економска штета од 16,7 милијарди американски долари, ја продлабочи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Израелските одбранбени сили во изминатите недели добиле инструкции да се подготват за можноста САД да извршат воен напад врз Иран пред претседателот Доналд ...
  сите 15 | | | веќе видена