Израел

  во

  Во авионот на компанијата Етиопија ерлајнс кој денеска се сруши само неколку минути по полетувањето од аеродромот во Адис Абеба имало патници од 33 држави. ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Како што се гледа на објавената снимка, остатоците од урнатиот авион на "Ethiopian Airlines" се расфрлени по местото на несреќата, додека екипите го ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Како што се гледа на објавената снимка, остатоците од урнатиот авион на "Ethiopian Airlines" се расфрлени по местото на несреќата, додека екипите го ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Песна за желбите пред Споменикот на депортираните Евреи во Битола денес испеаја групата „Отсма“ од Израел составена од тинејџери со попреченост. Тие под ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Во авионот на компанијата Етиопија ерлајнс кој денеска се сруши само неколку минути по полетувањето од аеродромот во Адис Абеба имало патници од 33 држави. ...
  сите 285 | | | веќе видена

  Високи гости од државата и странство, амбасадори и конзули, владини министри, претставници на јавниот живот од градот и ученици од Израел и Германија, со „Марш ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Високи гости од државата и странство, амбасадори и конзули, владини министри, претставници на јавниот живот од градот и ученици од Израел и Германија, со „Марш ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Во Битола се одбележуваат 76 години од депортирањето на евреите од овој град, и освен домаќините, на денешната комеморација „Праведници меѓу народите“ ќе ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Израелските воздухопловни сили нападнаа објекти на „Хамас“ во Појасот Газа, како одговор на ракетен напад врз еврејската држава, пренесе ТАСС. „Ние реагиравме, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во Битола се одбележуваат 76 години од депортирањето на евреите од овој град, и освен домаќините, на денешната комеморација „Праведници меѓу народите” ќе ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Од денеска на македонската политичка сцена нова политичка партија. Интегра конзерватина партија ќе ја третира индивидуата како највисоко општествено скалило, а ...
  | | веќе видена | слични