Израел

  во

  Во пресрет на вечерашниот фудбалски пријателски натпревар меѓу Аргентина и Уругвај, повеќе од 500 навивачи буквално го опколија хотелот во Тел Авив кој се ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот фудбалски пријателски натпревар меѓу Аргентина и Уругвај, повеќе од 500 навивачи буквално го опколија хотелот во Тел Авив кој се ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот фудбалски пријателски натпревар меѓу Аргентина и Уругвај, повеќе од 500 навивачи буквално го опколија хотелот во Тел Авив кој се ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Зоран Ивановски , копијата на Солза Грчева ќе го решава аерозагадувањето. Откако не доби што бараше од владата на Заев сега ќе дели памет што треба а што не ...
  | | веќе видена | слични

  Македонската фудбалска репрезентација попладнево со чартер лет од Виена се врати во Скопје по квалификацискиот натпревар со Австрија кој синоќа го загуби со ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија претрпе минимален пораз од 2:1 на гостувањето кај Австрија во Виена, во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Напаѓачот на францускиот Ним, Влатко Стојановски вчера против Австрија го имаше својот деби настап во репрезентацијата на Македонија. Младиот напаѓач одигра ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Остатоци од милијарди дози антибиотици, лекови против болки и антидепресиви се голем ризик за слатководни екосистеми и глобални синџири на храна, се вели во ...
  сите 47 | | | веќе видена