Израел

  во

  Израелската војска денеска објави дека погодила неколку ирански позиции во близина на Дамаск и соопшти дека го извршила ударот со „голем обем“ како одговор на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Секако дека нема потреба од еуфорија, но има место за задоволство. Вчера со победата на Израел, нашата најдобра селекција за првпат дојде до историското трето ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Израелската војска денеска објави дека погодила неколку ирански позиции во близина на Дамаск и соопшти дека го извршила ударот со „голем обем“ како одговор на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Иран и покрај децении меѓународни санкции, во последните години успеа да развие најпрецизни и најефикасни проектили и неговата балистичка програма е најсилна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Иран и покрај децении меѓународни санкции, во последните години успеа да развие најпрецизни и најефикасни проектили и неговата балистичка програма е најсилна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Европската унија се уште смета дека израелското населување на окупираната палестинска територија е нелегално според меѓународното право и дека е закана на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Екс – селекторот Ѓоре Јовановски и еден од нашите најтрофејни тренери специјално за СПОРТМЕДИА по мечот истакна…„Сосема заслужена победа, најважно е што ја ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Македонските репрезентативци, онака како што посакуваа, со триумф над Израел и пласман на третата позиција на табелата во групата ги завршија квалификациите за ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Овој текст е дел од серијалот “ФИТР грантови” во кои што ги контактиравме фирмите кои имаат ИТ решенија на последнитe повици за грантови на ФИТР. Идејата зад ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Капитенот Горан Пандев истакна дека третото место во Г групата за Македонија е успех и заслужен пласман, иако не носи настап на Европското првенство што ќе се ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација синоќа го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Со вчерашните натпревари заврши овој циклус квалификации за Европското првенство. Македонија во последното коло го победи Израел, меѓутоа тоа беше доволно за ...
  сите 349 | | | веќе видена