Израел

  во

  Израел е одговорен за вчерашниот атентат врз главниот ирански нуклеарен научник, Мохсен Фахризадех, јави „Њујорк Тајмс“, повикувајќи се на тројца неименувани ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Израел е одговорен за вчерашниот атентат врз главниот ирански нуклеарен научник, Мохсен Фахризадех, јави „Њујорк Тајмс”, повикувајќи се на тројца неименувани ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Шефот на иранската дипломатија Мохамад Џавад Зариф тврди дека постојат индиции дека најверојатно Израел е вмешан во убиството на нуклеарниот научник Мохсен ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Израел е одговорен за денешниот атентат врз главниот ирански нуклеарен научник Мохсен Фахризадех, објави „Њујорк тајмс“, повикувајќи се на тројца неименувани ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Израел е одговорен за денешниот атентат врз главниот ирански нуклеарен научник Мохсен Фахризадех, објави „Њујорк тајмс“, повикувајќи се на тројца неименувани ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Иранскиот научник за кој долго време постои сомневање дека е мозок на тајна нуклеарна програма, денес беше убиен во заседа во близина на Техеран, а тој напад ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Република Турција, Мевлут Чавушоглу, изјави дека во Европа се бележи значаен пораст на исламофобијата, расизмот и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Познатиот ирански нуклеарен научник Мохсен Факризадех Махавади е убиен денеска во близина на Техеран. Тој беше шеф на центарот за истражување нови технологии ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Водечкиот ирански нуклеарен научник Мохсен Фахризадех е убиен во атентат во близина на Техеран, потврди министерството за одбрана. Иранската влада го опиша ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Иран Мохамад Џавад Зариф вели дека постојат индиции оти Израел е вмешан во убиството на првиот човек на иранската нуклеарна ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Шефот на иранската дипломатија Мохамад Џавад Зариф тврди дека постојат индиции дека најверојатно Израел е вмешан во убиството на нуклеарниот научник Мохсен ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Познатиот ирански нуклеарен научник и еден од водечките физичари Мохсен Фахризаде е убиен во голем добро организиран терористички напад во петокот рано ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Фахризадех бил шеф на одделот за истражување и иновации во Министерството за одбрана, додаваат тие. Фахризадех е убиен во близина на Техеран, главниот град на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација останува на 65.место на ФИФА ранг листата. Ждрепката за Мундијалсклите квалификации нашите фудбалери ќе ја очекуваат од ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Тоа што се очекуваше, денеска доби и официјална потврда, фудбалската репрезентација на Македонија ќе биде сместена во четвриот квалитативен барабан за ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Иранската државна телевизија денес објави дека научникот Мохсен Фахризадех е убиен, откако Израел го обвини на почетокот на 2000 година за водење на иранска ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Светската фудбалска федерација (ФИФА) го објави распоредот на „шеширите“ за ждрепката, која ќе ги одреди квалификациските групи за пласман на Светското ...
  сите 77 | | | веќе видена