Израел

  во

  Израелскиот политичар Авигдор Либерман, клучната фигура за формирање нова влада во земјата, одби да подржи било кого од двајцата кандидати за нов премиер и ги ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ватикан денеска изрази загриженост дека „неодамнешните одлуки“ можат да ја нарушат регионаната стабилност на Блискиот исток. Ватикан во соопштението не го ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Израелскиот политичар Авигдор Либерман, клучната фигура за формирање нова влада во земјата, одби да подржи било кого од двајцата кандидати за нов премиер и ги ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Сириската Опсерваторија за човекови права соопшти дека 23 лица се убиени во израелските воздушни напади во Сирија. Опсерваторијата, која е опозициска ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Ватикан денеска изрази загриженост дека „неодамнешните одлуки” можат да ја нарушат регионаната стабилност на Блискиот исток. Ватикан во соопштението не го ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Официјалните лица во Израел велат дека спровеле напади врз цели во Сирија кои припаѓаат на владата и на нивните сојузнички сили од Иран, пренесе Би-Би-Си. ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Израелските власти денес соопштија дека рано наутро извршиле „напади од широки размери“ врз „ирански и сириски терористички цели“, откако одекнаа експлозии ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Вчера заврши уште еден квалификациски циклус за Европско првенство за нашата селекција. За жал не успеавме да се избориме за место на турнирот на најдобри ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Победата на Македонија против Израел не е од некое огромно резултатско значење, туку е повеќе како награда и сатисфакција за играта и трудот кој го вложуваат ...
  сите 349 | | | веќе видена