Холандија

  во

  Македонската одбојкарска репрезентација пред неколку денови направи историски успех со пласман на Европското првенство во Белгија, Франција, Холандија и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација пред неколку денови направи историски успех со пласман на Европското првенство во Белгија, Франција, Холандија и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Голем е влогот со гласањето на доверба на Владата на Ципрас откако коалициониот партнерот на Сириза се повлече од владата, поради договорот со Македонија, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Гласањето недоверба на Владата на Ципрас, откако неговиот коалициски партнер се повлече од владејачкото мнозинство поради договорот со Македонија за името, е ...
  сите 29 | | | веќе видена

  За прв пат во историјата на ЕП ќе учествуваат 24 репрезентации, а меѓу нив за прв пат пак во нашата одбојкарска историја ќе се најде и Македонија која преку ...
  сите 46 | | | веќе видена